top of page

נעים להכיר

החלטתי לעזוב את הקריירה שלי שכה אהבתי כעורכת דין, במשרד מצליח שהיה לי בית. ככה. פתאום. 

לא היו לי מטרות או תוכניות אחרות, אך ידעתי שהשינוי הוא הכרחי. הלב החליט. הראש היה צריך להדביק את הקצב. 

לאחר כחודש מהמעבר שלי משכירה לעצמאית, ורגע לפני החופש הגדול, עודדתי את הבת שלי לפתוח יחד עם חברה שלה קייטנה, לתכנן את חופשת הקיץ בתעסוקה עם משמעות, אך לדאבוני, השיתוף פעולה ביניהן לא צלח, אך הרעיון לא עזב אותי, וכך מצאתי את עצמי מחליטה לפתוח קייטנה בעצמי. 

אבל מה לי, עורכת דין, ולקייטנת קיץ? לילדים? עשרות קולות החלו לדבר ולהרעיש בראשי עד שהחלטתי להשתיק את כולם. אם עלה לי הרעיון, אין להתעלם ממנו, יש לכך משמעות. אז דבקתי בהחלטה, והבנתי שזו לא יכולה להיות קייטנה רגילה. וכך התחלתי בתהליך ההתפחה והאפייה של קייטנת הפטיסרי הראשונה לילדים, חיברתי ושזרתי בה כלים אימוניים יחד עם עולם הקונדיטוריה.

פתחתי שני מחזורים של קייטנות אפייה לקיץ. במשך חודש לאחר הקייטנות הסתובבתי עם דמעות בעיניים, מהתרגשות, מנסה להבין את הקסם שנוצר אצלי מסביב לאי במטבח, מנסה להבין איך אני יכולה להביא עוד מכל הטוב הזה, ולכמה שיותר ילדים. 

לאחר מספר חודשים ואלפי שעות מסביב לאי עם ילדים ובני נוער, או עם עצמי, עם מחשבות ותהיות של הלב, נולד לו הסטודיו שלי. 

אני שרית מזור והלב שלי נמצא במקום בו ילדות, כישורי חיים ומטבח נפגשים.
כשאני מחוץ למטבח, אני גם מאמנת הורים וילדים, מחברת ומשלבת עולמות תוכן שונים, מחברת בין לבבות, יוצרת ומטפחת שיתופי פעולה, שוקדת על הוצאת ספרי ילדים, ויותר מהכל - אני המייסדת של הסטודיו "בית מתוק לאפייה וכישורי חיים".

המטבח הוא מגרש המשחקים החלומי שלי, המקום בו אני פותרת אתגרים גדולים של חיי היומיום בשקט ונחת, מתוך התמקדות בכל מה שטוב, מחזק, מעצים ומהנה באפייה.

אפייה היא ריפוי בעיסוק.

היא מאפשרת לנפש שלנו חלון הצצה חדש על העולם, בעזרתו - היא יכולה לנוע ביצירתיות וחופשיות, מבלי לחשוש.
היא מלמדת אותנו על ניהול זמן, על חוזקות וכישורים, ועל החשיבה העצמאית שמובילה להתפתחות ושינוי.
היא מאפשרת לנו לבטא את הקול שלנו, להכיר בחשיבותו ולהיות גאים בו, גם כשאחרים מפקפקים בו לעיתים לאורך הדרך.

וכמו תמיד באפייה - הכישלון הוא רק עוד שלב אחד בדרך.
החזרה לתנור, לקמח, למתכון ולעבודת הידיים, מזכירה לנו שמותר לטעות וזה אפילו כיף לפעמים, כי מותר לנו להיות ילדים וילדות במטבח, רק כך הקסם קורה שם בעצם.

אני ומטרפה.jpg

אני מזמינה אתכם לבית שהוא קהילה שנוגעת בהורים, ילדים וילדות ובני ובנות נוער.
הסטודיו הוא לב פועם, מרכז חוגים, קורסים, סדנאות והרצאות שמחבר בין כישורי חיים, אפייה וילדות.

 

לאחר שני תארים ראשונים ושנים רבות של עבודה כעורכת דין, החלטתי ללכת לקורס הכשרת מאמנים מבית אמא מאמנת. אני סטודנטית נצחית, לכן ישר משם המשכתי וצללתי לאהבה ישנה שלי, אל רזי הקונדיטוריה והפטיסרי – וכאן, גיליתי שהכי אני אוהבת לשלב בין עולמות הידע והאהבה השונים שלי, לאפות סיפורי הצלחה וצמיחה במקום שהוא הכי בית בעולם, במטבח.

זה מרגש אותי מאוד שאתם ואתן כאן וכולי תקווה שתהפכו להיות חלק מהקהילה שלנו, מהבית הכי מתוק שיש – בית מתוק לאפייה וכישורי חיים. 

 

רוצים להצטרף למהפכת האהבה במטבח שלנו?
הדרך הכי טובה ומהירה לעשות זאת היא להצטרף לקהילה שלנו ע"י לחיצה כאן ומילוי השם והאימייל שלך. אנחנו עדיין לא חברים באינסטגרם או בפייסבוק? - לחצו כאן

שלכם, שרית

ניוזלטר
bottom of page